Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Smarowanie roweru
19.12.2005, 14:11
Smarowanie roweru
Trochę ostatnio napadało śniegu i wybrałem się na krótki objazd takiej swojej trasy. W lesie teraz jest pięknie. No i jak to zwykle bywa ze śniegiem - przykleja się prawie wszędzie, a głównie do hamulców. Szczęśliwi Ci, którzy mają tarczówki, bo pewnie ich ten problem nie dotyczy.
Jak starałem się wyhamować przed zakrętem z drzewem, to zacząłem myśleć, czy nie ma jakiegoś czegoś, aby popsikać / nasmarować rower przed śniegiem. Może jest jakiś środek, aby śnieg nie przyklejał się do hamulców ?

Roberto
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19.12.2005, 15:59
Smarowanie roweru
Niestety - nic takiego nie ma. Ale jest rada - oddal trochę klocki od obręczy.

Moja strona - NA ROWERZE Z FIREMANEM - www.rowersebek.prv.pl
Moja maszyna - ACCENT EL NORTE - kliknij tutaj
Max.dzienny - 200,78 km
Vmax - 70,4 km/h
19.12.2005, 17:10
Smarowanie roweru
No nie wiem, czy to najlepsza rada... tylko spadnie skutecznosc hamowania. Polecalbym raczej wymiane klockow na takie przeznaczone na gorsze warunki pogodowe.
20.12.2005, 12:21
Smarowanie roweru
wmiana klocków na barzdiej miiękkie(zazwyczaj w kolorze czerwonym ale u każdego producenta może być różnie) trochę pomoże ale niewiele. oddalenie klocków nie rozwiąze sprawy bo niby jak? mniej sniegu bedzie sie zbierało?

87 Open 2008
21.12.2005, 07:36
Smarowanie roweru
fremen,20.12.2005, 12:21 napisał(a):wmiana klocków na barzdiej miiękkie(zazwyczaj w kolorze czerwonym ale u każdego producenta może być różnie) trochę pomoże ale niewiele. oddalenie klocków nie rozwiąze sprawy bo niby jak? mniej sniegu bedzie sie zbierało?
[right][snapback]22967[/snapback][/right]
Też tak myślę, że to chyba niewiele pomoże. Oczywiście inna guma może nieco poprawić skuteczność hamowania, ale i tak śnieg będzie się zbierał. Tu trzeba coś wymyśleć na same hamulce, a może na sprężyny. Nie wiem dokładnie.
Zastanawiałem się też właśnie nad niewielkim oddaleniem klocków od obręczy, ponieważ z przodu mam toszkę dalej i jakby hamowanie jest skuteczniejsze. No nic zobaczymy, bo przez ostatnie dni jeszcze więcej napadało śniegu.

Roberto
12.01.2006, 08:29
Smarowanie roweru
Chyba nikt nie ma pomysłu na to smarowanie. No trudno, trzeba będzie szukać samemu. Jak coś mi się uda znależć to napiszę.

Roberto
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów