Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozmiar ramy
11.11.2006, 23:32
Rozmiar ramy
Witam
Nacodzień pomykam na szosie , ale na zimę postanowiłem kupić mtb . Mam 185 cm wzostu sprzedawcy polacają ramy jedni 19'' a drudzy 21'' :unsure: , doradzcie jaki rozmiar wybrać. Pozdrawiam Zyga
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12.11.2006, 11:01
Rozmiar ramy
Siema :)
Ja mam 184cm wzrostu i pomykam na ramie 19'', więc dla Ciebie też myśle 19'',21'' to straszna krowa :P
Pozdro

-------------------------
Mafia Team Lubliniec
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16.11.2006, 12:55
Rozmiar ramy
odp:"za malo danych by rozwiazac zadanie."

nie da sie jednoznacznie odpowiedziec.

turystyczny model 21" moze byc krotszy niz typowo wyscigowa rama 17", a sama wysokosc ramy nie ma zadnego wplywu na jej "prawdziwy" rozmiar - czyli dlugosc gornej rury.

do tego dochodzi prosty fakt, ze rozni producenci to rozne geometrie. u jednego 19" to 570mm, u innego 19" to 600mm.

zalezy tez jak jezdzisz, co wiaze sie z dlugoscia mostka i pozycja.

pzdr
vi3dr0

Never gonna stop, 'cause it's gettin' me high!
AC/DC - Back In Black
16.11.2006, 13:06
Rozmiar ramy
mam 190 cm i 19" fuji
jak sie przymierzalem do cube to 19 byla zdecydowanie za krotka (mimo dlugiego mostka i wysuniecia siodelka)
nietety trzeba wytestowac...
w kazdym razie im mniejsza rama tym wieksza zwrotnosc ale tez duze minusy...

\"Widziałem rzeczy, o których Wam ludziom, nawet się nie śniło...\"
\"Wszystko to zniknie jak łzy w deszczu\""

[Obrazek: mtfujiprouser.gif]
"gozdzikowa poleca: EPO-piryna"
FORUM WARSZAWSKICH ROWERZYSTOW
a nissan? NAVALA
26.11.2006, 00:27
Rozmiar ramy
Chodzi o to jak chcesz jezdzic. Jezeli MTb ma Ci sluzyc tylko do treningo zima a 21 nie przeszkadza Ci tak bardzo mozesz ja wziasc. 19 jest jednak bardzij zawotna i bedzie latwiej na nech techniczni jezdzic. Jak masz mozliwosc to przetestuj jakies rowery na takich ramach i sam wybierz. Ja mam 182 wzrostu i 19 jest dla mnie odpowiednia. Kumpel ma taki sam rower jak ja MBK M485 i ma 21. Na poczatku chcial taka rame poniewaz stwierdzil ze na poprzedniej 19 sie bardzo meczyl i byla dnia niego za mala. Przetestuj i sam wybierz pozdROWER :P

Bikieing is better than herbal :>
26.11.2006, 09:40
Rozmiar ramy
aktualnie mam dwa rowery 19 Kellysa i 21 Unibika. Co prawda porównanie nie jest jednoznaczne bo to zupełnie inne modele. W sumie istotna jest długośc górnej rury. A tak naprawdę to wielkosc trzeba dobrać doświadczalnie. Mam 185 cm wzrostu i musze powiedzieć że np na 19 Bootlighta czułem się jakoś dziwnie. No cóż trzeba wielkość ramy dobrać testowo. Wszystko zależy od preferowanej pozycji w czasie jazdy i przeznaczenia roweru.

połowa problemów odłożonych rozwiązuje się sama
pozdrawiam
pocio 146-2011 45-2010; 4029-2009; 4147-2008; 4030-2007; 5197-2006
B&K Herbapol rowerowanie.pl
24.12.2006, 10:20
Rozmiar ramy
Ja to latwo dostosowuje sie do roznych rozmiarów i geometrii jak musze , ale fakt - zle dopasowana bardziej meczy.
Mam starego zloma do awaryjnej jazdy i tam geo atb z 19'rama to dla mnie za krotkie imecze sie, zas np kellys 19tka mi pasuje - dodam, ze mam ok 184cm
Na szosie kellys z racji geo est calkiem , ale pewnie w mega technicznych kawalkach w terenie moze genesis z GF bylby lepszy...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
23.08.2007, 17:52
Rozmiar ramy
Generalnie jest bardzo prosty wzór na obliczenie wielkości ramy. Moim sprawdzonym sposobem, który polecam jest : długość nogi mierzona od pachwiny mnożony przez współczynnik 0,57 i dzielone przez 2,5. Zawsze wychodzi rozmiar który powinien być optymalny. Czasem jeśli wychodzi coś pośredniego warto wybrać mniejszą ramę. Jednak żadne wzory nie zastąpią rzeczywistego przymierzenia się do roweru, aczkolwiek żaden sprzedawca nie wciśnie że do wztostu 170cm i długości nogi 68cm idealna rama to rozmiar 21!!! Polecam sprzwdzić...
24.08.2007, 12:50
Rozmiar ramy
andrzej_lodz,23.08.2007, 18:52 napisał(a):Generalnie jest bardzo prosty wzór na obliczenie wielkości ramy. Moim sprawdzonym sposobem, który polecam jest : długość nogi mierzona od pachwiny mnożony przez współczynnik 0,57 i dzielone przez 2,5. Zawsze wychodzi rozmiar który powinien być optymalny. Czasem jeśli wychodzi coś pośredniego warto wybrać mniejszą ramę. Jednak żadne wzory nie zastąpią rzeczywistego przymierzenia się do roweru, aczkolwiek żaden sprzedawca nie wciśnie że do wztostu 170cm i długości nogi 68cm idealna rama to rozmiar 21!!! Polecam sprzwdzić...
[right][snapback]44076[/snapback][/right]

Tylko że rozmiar rozmiarowi nierówny - ja mam 2 rowery, jeden na ramie 19", drugi 20". Ta dziewiętnastka jest większa i ogólnie przy ustalaniu rozmiaru ramy ważniejsza będzie jej długość i przekrok - bo tu manipulować można jedynie lekko długością mostka + grubością opon ;) - a nie rura podsiodłowa (sztycą można raczej dość szeroko poregulować - z wyjątkiem sytuacji kiedy mamy rzeczywiście malutką ramę).

Aczkolwiek taka formuła jest dobra na ustalanie wysokości siodła - musiałbym poszukać, ale jakaś magiczna stała * 'przekrok' u mnie się akurat sprawdza.

Two roads diverged in a wood, and I took the one less traveled by,
And that has made all the difference.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów