Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Istebna - warunki pogodowe i na trasie
07.08.2008, 08:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.08.2008 08:59 przez Wiesiek Legierski.)
Krótko o pogodzie: ostatnie kilka dni nie padał deszcz. Trasa jest w większości sucha. Jedynie na początku przed Stozkiem sa kałuże i błoto które nie wyschnie (nigdy nie wysycha). Grzbiet na Czantorię jest suchy jak pieprz, podobnie większośc odcinków po czeskiej stronie Beskidów.

Dla przykładu: wczoraj jechałem odcinek od Nydku do mety i po drodze tylko 1 raz wjechałem do kałuży. Reszta co jest to wszystko sprawy marginalne.

Początkowy odcinek na Stożek jest trudny technicznie, jest wąski i momentami zrzuca z roweru. Zwłaszcza jeśli robi się tłoczno na trasie. Ja osobiście na całej trasie tegorocznego maratonu nie schodzę w ogóle z siodełka, zero butowania. Jedynie w kilu miejscach są leżące drzewa (margines).

Strona czeska po zjeździe z Czantorii (szybkim, emocjonującym i trudnym) jest szybka. Podłożę w 90% twarde. 1% błota. Przefajny jest zjazd lasem z Bahenca do Bukovca.

Dystans mini - krótki ale trudny. Prawdziwe MTB. TRudny jest zjazd do doliny Olzy z przysiółkas Bystre, luźne kamienie, gałęzie - uważać tam panowie i panie, bo mini nie oznacza małych trudności. To takie bardziej xc ;)

Jeśli nie będzie lało to warunki będą bardzo dobre. Uczestnicy MTB Trophy którzy jechali tę trasę (ok. 80% się pokrywa) zapoznają się z widokami, które momentami zapierają dech w piersiach.

P.s. Panorama numer 1 dla mnie to widok po wyjeździe z lasu na Bahencu (przed ostatnim zjazdem). Jest wyjątkowa. Zobaczycie sami. Oby B)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07.08.2008, 09:52
Wiesiek Legierski,07.08.2008, 8:57 napisał(a):Jeśli nie będzie lało to warunki będą bardzo dobre.
[right][snapback]48355[/snapback][/right]
Oby... bo na razie ta jedyna prognoza, której w miarę ufam (i chyba nie tylko ja) nie wygląda najlepiej... http://umold.meteo.pl/gpp/meteogram.php?gm...eszynski&woj=SL
Pozostaje mieć nadzieje że twoje góralskie kości mają lepsze informacje ;)

MTBM2008 : 3767 / LBM 2006 : 3794
07.08.2008, 10:06
Moje góralsie kości nie są za bardzo góralskie. Bo mnie wogóle nigdzie nie łupie. Raczej na umold.meteo zaglądam ;). Ale popytam sąsiadkę, ją wali po kościach równo na 3 dni przed zmianą pogody (na lepszą lub gorszą). Napiszę jutro rano czy ją łupie (łupało).
07.08.2008, 19:35
Czyli można zaryzykować Pythony albo inne Racing Ralphy, jak nie będzie padać?

07.08.2008, 19:38
Pirx,07.08.2008, 21:35 napisał(a):Czyli można zaryzykować Pythony albo inne Racing Ralphy, jak nie będzie padać?
[right][snapback]48367[/snapback][/right]

No właśnie - dołączam się do pytania: na Pythonach objedzie ???

It's not bike, but ride that matters....
07.08.2008, 19:51
slav4,07.08.2008, 21:38 napisał(a):No właśnie - dołączam się do pytania: na Pythonach objedzie ???
[right][snapback]48368[/snapback][/right]

Jasne że objedzie. Jechałem tam na nich rok temu, nie było problemu.

____
Nie ma złej pogody. Są tylko źle ubrani kolarze.
08.08.2008, 06:09
Patrzyłem na prognozy ICM... Coś mi się wydaję że szykuje się powtórka z rozrywki:) (MtbTrophy08)... Deszcz i chłód...:) Ale przecież nikt nie obiecywał że będzie lekko:) Sugeruję opony z "grubszym" bieżnikiem...

MTB TROPHY 2007 - FINISHER
MTB TROPHY 2008 - FINISHER
MTB TROPHY 2009 - 1,2,4 stage finisher
08.08.2008, 07:14
Pierwszy etap Trophy sporo ludzi jechało na RR i Pythonach, ale techniką jazdy to ja im do pięt nie dorastam...

08.08.2008, 07:21
Pogoda 8.8.2008 godz. 8.08: ciepło, ale nie upalnie, niebo lekko zachmurzone, lekki wiaterek, nie pada od 5 dni, sucho, powietrze rześkie.

Wczoraj objechałem dystans mini, wszystko na trasie gra. Nie ma wiele błota, te które jest da się objechać bokiem. Więkkszośc trasy po twardych nawierzchniach.
08.08.2008, 07:34
Jak z rana patrzę na pogodę na ICM-ie to widzę że w nocy z dziś na jutro trwać będą iintensyyyyyyywneeeeeeee przygotowania trasy :P

W sumie to sam pogodę sobie wykrakałem, bo mimo postu Romka zdecydowałem (jednak) wrzucić Bulldoga. Przynajmniej na przód. To że RP mówi że "spoko" na Pythonach, nie znaczy że dla mnie będzie "spoko"

W Szczawnicy miałem na Mega 4:15. Jeżdżę na takim poziomie, szybciej nie potrafię :( Przewyższenia Szczawnica/Istebna bardzo podobne, ale nie mam pojęcia jak z trudnością trasy.
Pytanie do lokalesa Wieśka L: Na jaki czas jazdy tak +/- psychicznie się przygotować ? (czytaj: ile spakować motywacji, żarcia i picia ?)

Pzdr & do zobaczenia

It's not bike, but ride that matters....
08.08.2008, 14:12
Już intensywnie leje!!!!

Pozdrawiam
Grzesiec
08.08.2008, 15:09
czyli nie za ciekawie się zapowiada mój pierwszy maraton.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
08.08.2008, 18:09
Spoko, będzie SUPER!
Jeszcze jak będzie cały czas padać podczas jazdy to faktycznie będzie lepiej niż na MTBT w maju :lol:
Cały czas mam dylemat... giga, mega, giga, mega... :P

www.rowerowanie.pl
08.08.2008, 18:28
Czy w Istebnej dalej pada? Macie jakieś aktualniejsze przypuszczenia odnośnie warunków na trasie?
08.08.2008, 18:53
macbike03,08.08.2008, 20:28 napisał(a):Czy w Istebnej dalej pada? Macie jakieś aktualniejsze przypuszczenia odnośnie warunków na trasie?
http://www.pogodynka.pl/radary.php
http://91.121.93.17/pics/MS_190495_g05.png
08.08.2008, 20:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.08.2008 20:53 przez Pirx.)
slav4,08.08.2008, 9:34 napisał(a):Jak z rana patrzę na pogodę na ICM-ie to widzę że w nocy z dziś na jutro trwać będą iintensyyyyyyywneeeeeeee przygotowania trasy  :P

W sumie to sam pogodę sobie wykrakałem, bo mimo postu Romka zdecydowałem (jednak) wrzucić Bulldoga. Przynajmniej na przód. To że RP mówi że "spoko" na Pythonach, nie znaczy że dla mnie będzie "spoko"

W Szczawnicy miałem na Mega 4:15. Jeżdżę na takim poziomie, szybciej nie potrafię  :(  Przewyższenia Szczawnica/Istebna bardzo podobne, ale nie mam pojęcia jak z trudnością trasy.
Pytanie do lokalesa Wieśka L: Na jaki czas jazdy tak +/- psychicznie się przygotować ? (czytaj: ile spakować motywacji, żarcia i picia ?)

Pzdr & do zobaczenia
[right][snapback]48376[/snapback][/right]

Jak będzie błoto to nastaw się na 5 godzin, a na pewno na conajmniej 4:30 - 4:45. Szczawnica zajęła mi 3h 38min., a I etap Trophy prawie 5 godzin.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów